Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Logo Popela 1.jpg
VINAŘSTVÍ POPELA PERNÁ
Perná je vinařskou obcí na úpatí Pálavských vrchů s bohatou historií a dobrými podmínkami pro pěstování velice kvalitní vinné révy. Zde bylo také roku 1994 založeno VINAŘSTVÍ POPELA.
Pěstujeme révu na rozloze přes 20 ha. Polohy, kde se tyto vinice nachází (Goldhammer, Purmice, Železná, U spálené hospody...) jsou svými půdními podmínkami a složením jedny z nejpříhodnějších na jižní Moravě v mikulovské vinařské oblasti.
Naším cílem je, aby se víno pro vás stalo příjemným zážitkem, jež může přinášet radost a potěšení do vašeho každodenního života.
Vinařský areál spojující vinohrady, zpracovatelské kapacity, restauraci, vinotéku, reprezentační degustační prostory a zázemí pro pořádání nejrůznějších akcí včetně komfortního penzionu vybudoval v Zaječí Rostislav Žďárský.

Premiérové vinobraní proběhlo ve Vinařství U Kapličky v roce 2006. Z původního záměru postavit malé vinařství nakonec vznikla firma s kapacitou 300 000 lahví ročně a s necelými sty hektary vlastních vinohradů v tratích U Kapličky, Plochovy, Kalvárie, Novomlýnský svah, Nová hora a Růžový vrch obhospodařovaných v systému integrované produkce. Bílá vína se zpracovávají v nerezových tancích technologií řízeného kvašení, červená nejdříve ve vinifikátorech, a poté zrají v dubových sudech.
logo-vino-Simak-v-krivkach[1].jpg
VÍNO ŠIMÁK - MIKULOV
Vážení přátelé dobrého vína,
dovoluji si představit stránky rodinné firmy Víno Šimák z Mikulova na Moravě. Tradici pěstování révy vinné - (vitis vinifera) a výroby vína v naší rodině založil v roce 1930 v malebné vesničce Horní Věstonice děda Ladislav Lekavý. K výraznému rozvoji firmy pak dochází po roce 1989.

Větší část viničních tratí se nachází v katastru obce Horní Věstonice na úpatí Pálavy a část přímo v Mikulově. Víno vyrábíme ve vinném sklepě nad Horními Věstonicemi. Naši předkové měli šťastnou ruku při výběru jižních svahů, což společně s příznivými klimatickými podmínkami krajiny pod Pálavou umožňuje pěstovat hrozny pro výrobu vína té nejvyšší kvality. Zaměřujeme se především na kvalitní přívlastková vína.
eiabibee.png
VINAŘSTVÍ HERŮFEK - ZAJEČÍ
rodinná vinařská firma Herůfek zabívající se výrobou jakostních a přívlastkových vín se sídlem v Zaječí, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti.
V katastru obce Zaječí se nachází viniční tratě s názvy Nová hora, Stará hora a Růžový vrch. Tyto tratě jsou především orientovány jižně nebo jihozápadně a proto dávají dobrou základnu pro výrobu těch nejkvalitnějších vín.
Vinařství se nachází v obci Zaječí, která je srdcem vinařství jižní Moravy. Obec je součástí Velkopavlovické vinné cyklistické stezky, což umožňuje návštěvníkům (na kole i bez) zastavit v této krásné obci a ochutnat vína charakteristická vůní a chutí vápencových podloží, která jsou součástí Pálavských vrchů.
337_59848.jpg
VINAŘSTVÍ MAŇÁK - ŽÁDOVICE
Jsme firma rodinného typu, založená v roce 1992. Najdete nás ve slovácké podoblasti jižní moravy, asi 6 km od Kyjova. Tato oblast je od severních větrů chráněna pohořím Chřiby. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz jsou nejlepší vinice.
Největší rozlohu vinic obděláváme v katastru obce Kostelec, kde v trati Stará hora máme přes 6 ha vinic na kterých jsou odrůdy Rulandské bílé, Muškát moravský, Chardonnay a Muller Thurgau.

Dvojnásobný světový šampion Sauvignon slámové 2009
Vyrábíme a prodáváme kvalitní přívlastková vína, typická pro jižní moravu.
Štěpánek.png
VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁNEK - MUTĚNICE
Rodinná vinařská firma vznikla v roce 2006 a navázala tak na dlouholetou rodinnou vinařskou tradici. Víno jsme dříve vyráběli v klasickém vinném sklípku. V roce 2005 jsme se přestěhovali do nově zbudovaného objektu. Nově vybudovaný sklep se nachází taktéž v Mutěnicích a je dobře situovaný mezi vinicemi.
Naše vinařství se specializuje na výrobu exkluzivních, lehce ovocných vín vyznačujících se nižším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem.
zarosice.jpg
VINAŘSTVÍ ŽAROŠICE
Vinařství Žarošice založil Petr Svoboda.
Vinařská obec Žarošice, se nachází na severním okraji moravské vinařské oblasti Slovácko. Naše malé vinařství obdělává necelé 2 ha vinic ve viniční trati Nové Hory. Všechny vinice leží na úpatí Ždánského lesa, s krásnou jižní dispozicí. Dbáme především na vysokou kvalitu pěstovaných hroznů a jejich šetrné zpracování. Samozřejmostí je výroba vína moderními technologickými metodami v našem zrekonstruovaném vinném sklepě. Vinařství se zaměřujeme hlavně na výrobu kvalitních lahvových vín v omezených šaržích.
logoVajbar2.gif
VINAŘSTVÍ VAJBAR - RAKVICE
Sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Obec leží v tom nejjižnějším koutě jižní Moravy asi 40 km jihovýchodně od Brna v těsném sousedství Lednicko - valtického areálu.
Bohatá tradice vinařství v obci sahá daleko do historie.Už naši předci věděli, že v katastru obce jsou vhodné klimatické podmínky, ale i půdní složení umožňují docílit velmi dobré vyzrálosti hroznů.
81_180x180x75.jpg
Livi Dubňany
Společnost LIVI je na trhu již 15 let a svou činností navazuje na staleté tradice pěstování vinné révy a výroby vína na moravském Slovácku. Moderní technologie a sledování nejnovějších vinařských trendů velmi pomáhá vyrábět a prodávat kvalitní vína pod vlastní značkou. Že je tato cesta správná, ukazuje neustále se zvyšující zájem o tato vína a přibývající spokojení zákazníci, kteří tím naplňují ideu sloganu:
Vína od Chytila Vás "chytí a nepustí.."

Vinice firmy o rozloze téměř 50 ha se nachází v Moravské vinařské oblasti, podoblast Slovácko a to na jižních svazích v katastrálním území Mutěnic na viniční trati Úlehle a jihovýchodních svazích katastrálního území Milotic s názvem viniční trati Šidleny.
o4466980.gif
VIDEO
MAPA
VINOTEKA

VINOTEKA

Vinoteka Moravia Dobřany,Vančurova 96 z náměstí doprava směrem k hasičárně
KALENDÁŘ
0139_11_nvc_banner_2011_1-4f09a.jpg
NOVINKA ZE ŠPANĚLSKA

VÍNA Z MORAVY

sub_wine_decoration.jpg
nahled3_vinice%20Katerina.jpg
nahled2_sklep%2011.jpg
penzion-a-vinohrady.jpg
3_0_jpg_big.jpg
nahled3_Tondovy%20vinice%203.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one